Jesień w polu

Polska wieś kojarzona jest od pokoleń z dziedzictwem kulturowym, tradycjami, ale przede wszystkim szacunkiem do ziemi i pracy na niej. W XXI wieku, dla wielu obraz ten pozostaje ciężką pracą na roli, jednakże w dużej mierze wspieraną przez coraz nowocześniejsze maszyny rolnicze.

Obserwując rolnictwo w Polsce dostrzegamy rozwój innowacyjności i wpływ nowych technologii zarówno na wzrost upraw jak i ich zbiory, a takie określenia jak cyfryzacja, robotyzacja czy automatyzacja, zwracają coraz baczniejszą uwagę rolników. Nowy nurt rozwoju znacznie wpływa na komunikację na linii człowiek-maszyna.

Podczas zbiorów takich warzyw jak kapusta, sałata, brokuł czy kalafior pola uprawne przejmują role mini zakładów przeróbczych gdzie proces mycia, segregacji i pakowania odbywa się bezpośrednio na polu.

Wymogi stawiane producentom żywności są coraz wyższe. Konsument sięga po produkty najświeższe, o ładnej fakturze, nieuszkodzonej przez transport czy pakowanie.

Naprzeciw tym wymaganiom stają produkty Enitry kierowane do producentów m.in. sałaty. Taśmy wyposażone w wysokie zabieraki palcowe w delikatny sposób transportują kruche sałatki masłowe czy lodowe.

 

 

Taśmy z zabierakami do transportu kapusty czy kalafiora możemy wykonać dla Państwa w wersji zbrojonej tkaniną.

 

 

Modernizacja rolnictwa przy zastosowaniu taśm transportujących Enitry pozwala na transport warzyw na taśmach spełniających ścisłe dyrektywy zgodnie z przepisami Unii Europejskiej  (EU) 10/2011 und (EG) 1935/2004 (posiadają też FDA, ale nie są honorowane już w naszym obszarze UE).

 

Autor Renata Tomaszewicz